Menu

project UBA

Відгуки

Відгуки на цікаві видання

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Про книгу південно-корейської письменниці Хан Канг я дізналась зовсім випадково, знайшовши його у списку Міжнародної Букерівської премії, яку книга отримала в 2016 році. Враховуючи абсолютно адекватну оцінку з боку критиків та ще й той факт, що книга потрапила у десятку кращих року за версією The New York Times, просто змусили мене прочитати її. Тема для мене дуже далека, та я маю сказати, що нічого не маю проти вибору людини відмовитись від м’яса. Звичайно, сьогодні вегетаріанство сприймається досить адекватно у суспільстві, адже у нас йде суцільна боротьба за здоровий спосіб життя. Але тут варто зазначити і особливості нашого менталітету, об’єктивного погляду на речі та сприйняття світу таким, яким він є. Однак про менталітет азіатів ми знаємо дещо менше, тому для непідготовленого читача така історія може стати неприємним відкриттям. Взагалі, мені здається, щоб розуміти азіатську літературу, потрібно народитись азіатом (але це мої власні припущення).


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Це вже друга за рахунком книга автора, яку я прочитала. Той факт, що вона є продовженням циклу «Цвинтар  забутих книжок» значно підігріла мою уяву про роман. Вся справа в тому, що автор пише не лише захопливо та цікаво, його книги переносять нас у містичну Барселону, де, власне, і відбуваються події цілого циклу. Враження від книги є настільки сильним, що просто не встигаєш насолоджуватись кожною сторінкою, ти ніби летиш над сюжетом з превеликим бажанням дізнатись його закінчення.


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Відомий британський нейрохірург вперше відвідав Україну ще в 90-х роках. Він був настільки вражений атмосферою, що витала у повітрі лікарень, що не міг просто уявити,  як можна працювати в таких умовах. На той час медицина в Європі стрімко розвивалась, кожного дня фахівці своєї справи зі сверхновітнім обладнанням боролись за життя пацієнтів. Ситуація в Радянському Союзі була дещо інакшою, про що вам повідомлять численні відео з каналу YouTube. Маючи за плечима роки роботи у різних галузях медицини, Герні Марш не міг зрозуміти одне: як можна рятувати пацієнта в таких умовах?!


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Весь світ з надією чекав виходу нової книги відомого усім Дена Брауна. Вже такими улюбленими стали інтелектуальні детективи автора, що наївно очікуєш подібного трешу від інших книг. Прихильники «Коду да Вінчі» або «Янголів та демонів» дещо скептично можуть поставитись до останньої роботи письменника, адже за динамічністю сюжету вона явно програє іншим його книгам. Великі питання, що споконвіку турбували людство «Звідки ми?» та «Куди ми прямуємо?» не дають спокою і Дену Брауну. На сторінках роману читач зможе вести власну дискусію з автором, чи то пак, героями книги.


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Це перший роман лауреата Букерівської премії Маргарет Етвуд, який мені довелось прочитати.  Історія книги заснована на реальних подіях, що відбувались в Канаді в 1843 році. Мова йде про життя відомої канадської злочинниці Грейс Маркс, яка у віці шістнадцяти років була звинувачена в страшному вбивстві свого господаря та його вагітної коханки-економки. Вбивство Кінніра та Ненсі Монтгомері сталось 23 липня 1843 року.


"Рекомендують діти..."

 

Всем привет! Меня зовут Таня и моя жизнь прекрасна. Хотя, меньше месяца назад, если бы мне задали вопрос: "Как дела?", я бы ответила: "Плохо", при этом даже не смогла бы объяснить причины. Мне шестнадцать лет и у меня достаточно забот, как и у всех подростков. Мои заботы для остальных ребят моего возраста могут показаться самыми настоящими проблемами. Но в чём же дело? Почему наши мнения такие разные, хотя мы говорим об одних и тех же вещах? Я вам скажу: дело в нашей голове.


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Немає, мабуть, серед книгоманів тих, хто не любить читати книги про книги. Це одна з найулюбленіших книжкових тем. Попри те, частенько їх вибір відбувається зовсім випадково, як от у мене вийшло з книгою, що назавжди мені запам’ятається. Тут варто зазначити, що не лише я так високо оцінюю творчість Карлоса Луїса Сафона, роман завоював 15 міжнародних премій і став найпопулярнішою книгою в європейських рейтингах. Отож, перше, що я хочу сказати, - ця книга про книги надзвичайно атмосферна та захоплююча.


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Книги Артура Хейли – это уникальные произведения, отражающие жизнь, как она есть: со всеми проблемами и достоинствами.  Роман-бестселлер «Отель», увидевший мир в 1965 году, является невероятно захватывающей историей жизни одного из крупнейших отелей Нового Орлеана в середине ХХ века. Сюжет разворачивается на протяжении пяти дней: с понедельника по пятницу (главы книги имеют название по дням недели).


"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Саме з цієї книги відбулось моє перше знайомство з творчістю автора. Гійом Мюссо увійшов у літературні кола досить тріумфально. Невідомий нікому автор надіслав свій перший рукопис в одне з провідних французьких видавництв. Видавництво не лише видало роман, книга була продана мільйонним тиражем та перекладена 20-ма мовами світу. Завдяки такому зірковому дебюту, автор швидко набув слави видатного письменника, яким зачитуються жителі всього світу. Оце так прорив!


 

"Читачі рекомендують..."

 

Ми всі знаємо складові успішного та щасливого життя: здоров’я, самореалізація, кохання, діти, гарний будинок... Рядки списку можна змінювати місцями, прибирати і дописувати нові,  але що робити, як з кількома складовими ну ніяк не виходить? Наприклад, тобі не пощастило народитися в гарній родині, чи ти не вийшла заміж, чи вийшла не за того (що у XIX сторіччі геть не дивина), або не можеш просто належати самій собі, бо, по-перше, ти жінка, а по-друге, маєш керувати величезним маєтком, як єдина спадкоємиця? Чи вийде тоді бути щасливим?


Сторінка 1 із 46