Menu

project UBA

Електронні читанки вже у бібліотеках м.Києва

У 2012 році завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації у трьох бібліотеках міста Києва: Публічній бібліотеці ім.Лесі Українки, міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія» та Центральній бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва було реалізовано проект  «Впровадження електронної книги у публічні бібліотеки м.Києва», завдяки чому у бібліотеках з’явились електронні читанки Покетбук.

У Публічній бібліотеці ім.Лесі Українки м.Києва у пристрої завантажили електронну бібліотечну колекцію, яка також доступна на веб-сайті книгозбірні. Електронні читанки надаються у читальній залі тим користувачам, хто не має власних гаджетів, для бездротового виходу у мережу Інтернет. Ще 3000 унікальних неопублікованих п'єс завантажено у пристрої у відділі мистецтв бібліотеки. Ці п'єси, що є безцінним ресурсом для театральних працівників, передано відділу директором Центральної наукової бібліотеки Спілки театральних діячів РФ Нечаєвим В.П. Студенти, що вивчають іноземні мови, користуються е-читанками у відділі літератури іноземними мовами.

Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва має 17 електронних пристроїв  для читання, які зайняли гідне місце поряд з ПК Інтернет-класу бібліотеки.

Впровадження проекту, окрім придбання пристроїв, включало в себе налагодження системи користування, захисту та обліку задіяного контенту в процесі користування електронними читанками та придбання легального електронного контенту.

Підрядна організація, яка взяла на себе функції системного інтегратора у впровадженні проекту, не тільки створила  програмний продукт, завдяки якому пристрої надійно захищені від виносу за межі відділів системою безпеки с використанням технології Bluetooth, але й забезпечила надання доступу до мережі Інтернет у всіх відділах обслуговування Бібліотеки шляхом використання Wi-Fi.

Крім того, компанія легального електронного контенту «Обрий Стор» здійснила підключення електронних пристроїв для читання до електронного контенту, який вона розповсюджує, згідно з наданими ліцензіями та сертифікатами.

Таким чином, стало можливим не тільки надавати читачам можливість скористатись пристроєм для читання з вільним доступом до Інтернет, але й підключитись до власних баз Інтранет-ресурсів, які створені з новинок електронного книжкового світу, аудіо-літератури та періодики, які, на жаль, Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка для дітей не має можливості мати в своїх книжкових фондах внаслідок недостатнього фінансування на поповнення фондів.