Menu

project UBA

"Неформатна зустріч" молодіжної літературної кав'ярні "ЛiтТERRA"

Читати - це модно! А ще цікаво і корисно! І це твердження дуже добре ілюструє молодіжна літературна кав'ярня "ЛiтТERRA", яка вже понад 4 роки є територією літератури, мистецтва та кави для молоді Херсонщини.

2

В останній четвер травня в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбулася заключна зустріч п'ятого сезону  молодіжної літературної кав'ярні "ЛiтТERRA", що мала назву  "Неформат. Дубль 3". Неформатним було все: розстановка столів, нові правила та дрес-код. Багато завсідників були вдягнені саме у рок-стилі.

3

У рубриці "Знай Наших!" відбулося знайомство з фронтменом гурту "Янсен Кукансен" Владом Лосем. Він розповів про особливості проведення цьогорічного фестивалю "Крок у майбутнє", новини свого гурту та дав поради музикантам-початківцям. А ще зазначив, что у музичній сфері великий брак барабанщиків. Тож для тих, хто грає на ударних, відкрита ніша для реалізації творчого потенціалу.

Рубрика "Спеціальний гість" дала можливість поспілкуватися, щоправда у режимі скайп-конференції, з журналістом, письменником, поетом та рок-музикантом Валентином Терлецьким із м.Запоріжжя. Пан Валентин познайомив аудиторію зі своїм романом "Хмарочос" і поділився планами на майбутнє.

"Творчий автограф" був теж неформатним: херсонський рок-гурт "Under Sight" презентував свою музику. А наприкінці виступу хлопці й дівчата запропонували поспівати разом один з хітів вітчизняної  рок-сцени - "8 колір" гурту "Мотор'ролла". Завсідники підтримали ініціативу й хором підспівували.

4

"Музика до кави" допомогла здійснити подорож сторінками історії рок-музики у радянські та пост-радянські часи. Багато прослуханих композицій змусили посміхатись і згадати бунтарські 80-ті, буремні 90-ті, революційні 2000-ні.

Завсідник Гагік Мкртчан подарував для літтерріанської "Книжкової шафи" збірку творів переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням "Наша доля - світанок".

А ще був конкурс на колективний портрет рокера та рокерші і на краще висловлювання про рок-музику.

5

6

Рубрика "Читання по колу" улюблених рядків рок-пісень перетворилася на "Співання по колу": завсідники дуже захопилися й почали згадувати найулюбленіші пісні.

Музичний подарунок від Євгена Алєксєєва вразив присутніх, а дівочі серця розтанули під час виконання ним ліричних пісень.

Як завжди, була гаряча запашна кава від  La Semeuse, солодощі і чудова атмосфера, дружні шаржі від художника Олександра Теплякова та авторські подарунки від дизайнера і стиліста Валентини Войцеховської.

7

8

9

Наприкінці зустрічі завсідники записали на відео свій девіз: ""ЛiтТERRA" - це круто, "ЛiтТERRA" - це клас, хутчіше приєднуйся, друже до нас!". Запис девізу можна подивитися нижче:

 

Передчуваючи довгу літню розлуку, хлопці й дівчата не хотіли розходитись, спілкувалися й обмінювалися враженнями, ділилися планами на літню пору.

Відео про молодіжну літературну кав'ярню "ЛiтТERRA" можна переглянути нижче:

Юлія Коваль, член молодіжної секції УБА, завідувач сектору соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б. Лавреньова

фото - Олександр Майстренко