Menu

project UBA

20 сучасних бібліотек світу

Коли запитати у людей, що в їхньому уявлені бібліотека, більшість відповість, що це стара будівля з приглушеним освітленням і численними рядами важких дерев’яних полиць… Бібліотеки – це наша спадщина, вони містять всі знання людського роду і вони повинні бути такими… або ні. 

Бібліотеки – авангард цивілізації. Вони повинні розвиватися, і дивитися в майбутнє, а не тільки минуле.

Сучасні бібліотеки (і футуристичну будівлю мати не обов'язково, щоб бібліотека була сучасною) формують шлях, яким ми вчимося пізнавати світ і користуватися книгами в епоху цифрових технологій. Вони пропонують доступ до книг в кожному з можливих форм і форматів.

Мета цього посту спонукати вас відвідати бібліотеку поруч з вами, оскільки, Ви, ймовірно, не матимете можливості поїхати в Сінгапур і відвідати громадську бібліотеку Bishan, а бібліотека на вашій вулиці, також буде вітати Вас магією книг і чарівністю бібліотекаря.

Ви побачите, що бібліотеки у всьому світі йдуть в майбутнє, створюючи для своїх відвідувачів більш динамічні, багаторівневі умови для навчання і відпочинку. Я впевнена, що бібліотека у вашому районі також сильно змінилася з моменту останнього Вашого візиту туди.

1. Публічна бібліотека Bishan Public Library, Сінгапур.

library 1 2

Публічна бібліотека Bishan була відкрита у вересні 2006 року. Дизайн розроблений LOOK Architects, це метафора будинку на дереві. Розташована, в Сінгапурі, бібліотека обслуговує потреби прилеглих шкіл та мешканців області Бішен.

Бібліотека пропонує більше 250000 назв на території чотирьох поверхів і підвалу. Вікна, які виступають з будівлі це куточки для читачів, які хочуть читати в тиші або використовувати там свої ноутбуки. В бібліотеці є спеціально відведені місця для обговорення ваших думок з приводу тієї чи іншої прочитаної книги.

Приміщення оброблені барвистим яскравим кольоровим склом, яке створює приємну обстановку і змушує внутрішнє оздоблення світитися всіма барвами веселки.

Дах також скляний, що збільшує потік світла всередину будівлі і освітлює його зсередини. І молодим, і літнім людям приємно перебувати в такому будинку, який буквально заряджає вас позитивом. А якщо ще й книжку знайшли інтригуючу, то там жити захочеться!

2. Бібліотека LiYuan Library, Китай.

2 1 2 2

Архітектори компанії Li Xiaodong Atelier представили проект бібліотеки Liyuan, побудованої в 2011 році поблизу Пекіна, Китай. Вона є скромним доповненням до інфраструктури маленького села Huairou і, з одного боку, є сучасним доповненням, а з іншого – архітектура підкреслює близькість до природи, її повагу і шанування місцевими жителями.

Гарні природні умови лягли в основу проекту. Архітектори зробили все можливе, щоб Liyuan Library гармонійно зливалася в навколишньою природою, завдяки вдалому місцю розташування і вибору матеріалів. Відзначивши, що практично навколо кожної будівлі в селі присутні нагромадження з дерев'яних палиць, було вирішено використовувати їх і в роботі над фасадом бібліотеки.

Інтер'єр бібліотеки відрізняється виразним характером. Численні рівні, полиці, сходинки нагадують про нерівності місцевості, де зведена бібліотека. Також, будівля повністю засклений, що робить її неймовірно світлою і візуально просторішою, незважаючи на малу площу.

Бібліотека не має електропостачання і закривається з сутінками.

3. Бібліотека Варшавського університету, Польща.

3 1 3 2

Дизайн Marek Budzyński і Zbigniew Badowski, бібліотека відкрита в грудні 1999 року. Гості мають прямий доступ до основної частини бібліотеки, через різні сторони будівлі – це означає, що студенти займаючи центральну частину не заважають відвідувачам.

Окремий елемент будівлі це ботанічний сад, розташований на даху. З площею в один гектар, це один з найбільших садів на даху в Європі. Університетський сад доступний для всіх і являє собою відмінне місце відпочинку не лише для студентів та наукових співробітників, але і для місцевих жителів.

4. Turku City Library, Фінляндія.

4 1 4 2

Бібліотека розташована в центрі міста Турку, є поєднання старої будівлі головної бібліотеки з 1903 р., і нового доповнення, розробленого архітекторами JKMM і закінченого у 2007 році.

Нова бібліотека Турку – це центр знань, досвіду та навчання. Це загальна вітальня для всіх. Тут є конференц-зали, читальні місця і бездротовий доступ до Інтернету у всій бібліотеці.

5. Нова бібліотека університету в Абердіні.

5 1 5 2

Бібліотека спроектована датським архітектурним бюро «Schmidt Hammer Lassen architects» і офіційно відкрита Королевою Єлизаветою II і принцом Единбурзьким у 2012 році.

Бібліотека налічує 250000 книг і рукописів. Будівля площею 15500 квадратних метрів може вмістити до 14000 студентів і 1200 місць для читання, крім іншого тут знаходяться архіви, що мають історичне значення, колекції і спеціальний зал, призначений для зберігання особливо рідкісних книг. У кафе на першому поверсі проходять численні виставки, семінари та поетичні поєдинки.

Центральна частина кожного поверху бібліотеки до самого даху «вирізана» під нерівним кутом, завдяки чому створюється враження, що атріум спірально піднімається вгору. Вісім поверхів з різної форми обсягами різко контрастують з прямими лініями фасаду.

Фасад нової бібліотеки складається наполовину зі скла, наполовину - з «візерунків» - матових панелей, що перешкоджають проникненню занадто яскравих сонячних променів всередину будівлі.

6. Бібліотека Maranello, Італія.

6 1 6 2

Об'єднавши творчі зусилля, японець Arata Isozaki та італієць Andrea Maffei спроектували неймовірно витончену і легку будівлю бібліотеки MABIC для міста Маранелло в Італії.

Невисока дворівнева споруда має звивисту форму і нагадує краплю води, що розтеклася по землі.

По периметру бібліотеку оточили білим парканом, повитим плющем, так що крізь прозорі стіни відвідувачі читального залу можуть споглядати заспокійливий простір внутрішнього дворика, не відволікаючись на потоки транспорту і пішоходів або корпусу сусідніх будівель.

На першому поверсі розташована рецепція і один читальний зал, обставлений білими глянсовими меблями, здатний вмістити до 90 відвідувачів одночасно.

На цьому ж рівні розташовується історичний архів і невелика ігрова кімната. Підземний поверх включає в себе цифровий архів, лекційну аудиторію і конференц-зал.

7. Бібліотека рідкісних книг Томаса Фішера, Канада.

7 1 7 2

Thomas Fisher Rare Book Library – це будинок рідкісних і спеціальних колекцій книг, а також рукописів та інших матеріалів. Нинішня будівля була відкрита в 1973 році, з тих пір бібліотека виросла до приблизно 700 тисяч томів і 3000 погонних метрів рукописних фондів, крім того, кожен рік вона поповнюється роботами студентів і викладачів університету.

 Бібліотека названа в честь Томаса Фішера, який приїхав з Йоркшира в Канаду в 1821 році.

8. Наукова бібліотека Університету Версаля, Франція.

8 1 8 2

Дизайн розроблений Badia Berger Architects, будівля бібліотеки відкрита для студентів у 2012 році, архітекторами, орієнтованих в першу чергу на управління енергією. Будівля спроектована, щоб забезпечити максимальну енергетичну незалежність, не забуваючи про вплив на навколишнє середовище будівництва.

Маючи більше 4000 квадратних метрів, бібліотека займає центральне місце в університетському кампусі.

9. Бібліотека Ballyroan, Ірландія.

9 1 9 2

Дизайн Box Architecture, нова бібліотека в Південному Дубліні відкрито на початку 2013 року.

Бібліотека пропонує широку вітальню і великий робочий куточок з великою кількістю комп'ютерів загального користування, а також друк і ксерокопіювання.

Безкоштовний доступ до Інтернету надається у всій будівлі. Послуги включають в себе прості у використанні самообслуговування одиниці, які повинні зменшити час очікування в черзі.

10. Biblioteca José Vasconcelos, Мексика.

10 1 10 2

Розташована в Мехіко, прекрасна будівля, яку часто називають "megabiblioteca". Розташована на 38000 квадратних метрів, присвячений Хосе Васконселосу, філософу, кандидату у президенти і президенту Національної бібліотеки Мексики.

Створений за $ 98 млн., бібліотека відкрилася в травні 2006 року і була заявлена однією з найбільш передових конструкцій 21-го століття. Полиці найважливіша частина дизайну. Вони контрастують з сучасними скульптурами та з видатним скелетом кита, створеним Габріель Ороско.

11. Бібліотека Tama Art University, Японія.

11 1 11 2

Складається з двох бібліотек, Hachioji і Kaminoge, проект спрямований на сприяння мистецької освіти та досліджень для студентів і викладачів приватного Tama Art University, одного з провідних університетів Японії.

Обидві бібліотеки, розташовані в Токіо, містять більш 17000 книг японською та іноземними мовами, а також понад 1800 періодичних видань. Велика колекція книг охоплює мистецтво, дизайн і архітектуру від довідників до спеціалізованих науково-дослідних матеріалів.

Бібліотека Kaminoge також володіє колекцією покійного Shuzo Takiguchi (1903-1979) і Katsue Kitazono (1902-1978). Вони обидва відомі японські художники, поети, мистецтвознавці.

12. Бібліотека España, Колумбія.

12 1 12 2

Ця ультра сучасна бібліотека знаходиться в північній частині Медельїн, Колумбія. Три масивні несиметричні геометричні будівлі розмістилися в общинному центрі з аудиторіями та бібліотекою. Вона є частиною магістерської програми соціального плану уряду, щоб забезпечити рівні економічні та соціальні можливості для населення.

Проект на 11500 квадратних футів було завершено в 2007 році. Для архітектора бібліотеки, Giancarlo Mazzanti, великий посил полягає в розробці інтер'єрів, які могли б деконтекстуалізувати людину від бідності, яка має досвід ззовні.

13. Міська бібліотека Штутгарта, Німеччина.

13 1 13 2

Дивовижно розроблена корейським архітектором Eun Young Yi, і побудувана за $ 100 млн, Stadtbibliothek в Штутгарті офіційно відкрилася в жовтні 2011 року.

Серце і ядро бібліотеки повторює дизайн древнього пантеону. Галерея це п'ятиповерховий простір, у формі квадрата і оточений полицями книг.

Цікаво те, що слово "бібліотека" відображається на чотирьох мовах (німецькою, англійською, арабською, і корейською) на зовнішній стороні стіни.

14. Бібліотека і Будинок культури Vennesla, Норвегія.

14 1 14 2

Vennesla Bibliotek ог Kulturhus – це нова публічна бібліотека для жителів муніципалітету Веннесла. Будівля була спроектована архітекторами з Helen & Hard і офіційно відкрилася в кінці 2011 року.

Розташована будівля в центрі міста, має кафе, відкриті місця для зустрічей, і невелику сцену, поєднує в собі бібліотеку і будинок культури.

15. Бібліотека Black Diamond, Данія.

15 1 15 2

Black Diamond є розширення Королівської датської бібліотеці в Копенгагені. Його напівофіційне прізвисько – посилання на поліроване чорне гранітне облицювання і нерегулярні кути.

Розроблений датським архітектором Schmidt Hammer Lassen, Black Diamond був відкритий в 1999 році містить зал на 600 місць, зал королеви, що використовується для проведення концертів, літературних заходів, театральних постановок і конференцій.

16. Університетська бібліотека Утрехта, Нідерланди.

16 1 16 2

Відкрита в 2004 році, будівля бібліотеки є новим доповненням до кампусу Утрехтського університету.

Дизайнери з Wiel Arets приділили багато уваги побудуванню місця, де студенти та відвідувачі могли проводити час у відкритому і інтерактивному просторі, концентруючись на приватному читанні.

17. Єльського університету Beinecke Rare Book Library, Сполучені Штати.

17 1 17 2

Будівля була спроектована архітектором Gordon Bunshaft, і вважається однією з найбільших бібліотек світу, повністю присвячена рідкісним книгам і рукописам.

У загальну, бібліотека в даний час має 500000 томів і декілька мільйонів рукописів. Коли відвідувачі спочатку входять до будівлі, вони бачать велику скляну вежу, яка є центральним ядром будівлі. Мезонін дозволяє людям обертатися навколо скляної вежі, яка тримає 180000 томів.

18. Бібліотека Сан-Паулу, Бразилія.

18 1 18 2

Відкрита у січні 2010 року, бібліотека, розроблена Aflalo and Gasperini, має 4257 квадратних метрів. Нова установа є центральним вузлом 961 бібліотек в Сан-Паулу регіону.

Бібліотека розташована на місці якого раніше була в'язниця. Тепер це місце свободи, для досліджень, здобуття знань, ідей, і книг.

19. Surry Hills бібліотека і громадський центр, Австралія.

19 1 19 2

Існуюча Surry Hills бібліотека відкрита у 2009 році, будівля займає 4 поверхи і, крім того, там також знаходиться громадський центр і дитячий садок. Surry Hills бібліотека спеціалізується на моді і дизайні.

20. Бібліотека Nam June Paik, Корея.

20 1 20 2

Розташована на першому поверсі Nam June Paik Art Center, ця ультра-сучасна публічна бібліотека була розроблена Nahyun Hwang і David Eugin Moon як багатофункціональний просторовий пристрій, який перевизначає відносини між користувачами бібліотеки та інформації.

На відміну від звичайної бібліотеки, Nam June Paik покликана сприяти "нелінійному і довільному доступу до інформації, і її виробництво виходить за рамки встановленого споживання." Через спонтанне вираження і зіставлення ідей, споживач інформації стає продюсером і статичний вміст бібліотеки виявляється динамічним.