Menu

project UBA

Тиждень молодіжної книги «Чиtime – час читати»

Багато років поспіль Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова проводить Тиждень молодіжної книги. Цього року Тиждень проходив під гаслом «Чиtime – час читати».

Впродовж Тижня книгозбірня пропонувала молоді різноманітні заходи, акції, виставки, сюрпризи і подарунки аби нагадати – тільки книга дає людині ні з чим не зрівняне задоволення від читання.

Віднедавна в Україні прижилася традиція залишати в кав’ярнях вже сплачену, «підвішену» каву. Бібліотекарі вирішили замість кави запропонувати читачам поділитися книгою. І саме так на нашій галявині з’явилося дерево з підвішеними книгами, яке викликало жвавий інтерес у читачів і перехожих.

підвішена книга

Літературне дефіле «Модний книжковий вирок» переконало читачів, що краще за всіх руку на пульсі книжкової моди тримає Голівуд. То ж, все що екранізується цього року, одразу потрапляє у тренд і обов’язкове до прочитання.

Джаз-паті у бібліотеці? Нема нічого неможливого! Гості вечірки «Джазова лихоманка» дізналися про все те, що робить епоху джазу такою неповторною: шалена музика, запальні танці, література, кінематограф, дівчата-флеппери, вечірки і гангстери тощо.

джаз паті 2

 

Яка ж вечірка без танців? Запрошена гостя, хореограф провела для присутніх драйвовий і веселий майстер-клас зі знакових танців епохи джазу.

Учасники вечірки опанували базові кроки чарльстону та свінгу і на деякий час занурились у безтурботну атмосферу божевільного десятиліття, яке і досі називають «джазовим століттям».

Найяскравішим за враженнями та емоціями був четвертий день Тижня, який пройшов під знаком творчості Михайла Булгакова.

Цього дня бібліотека була справді незвичайним місцем – містичним порталом «Рукописи не горять!». Відділ абонемента став квартирою №50 на Садовій, відділ комплектування фондів та каталогізування документів перетворився на «Будинок літераторів імені Грибоєдова», у приймальні відкрився дамський салон «Краса нечистої сили», а у відділі мистецтв з’явилася сцена вар’єте.

містичний портал 2

містичний портал 3

Кожен міг обрати найцікавішу для себе локацію у різних відділах книгозбірні, орієнтуючись на кольорові сліди, залишені котом Бегемотом.

Насамкінець містичний портал переніс всіх гостей на «Булгаковський бал» – у такому незвичайному форматі проходила зустріч молодіжної літературної кав’ярні «ЛітTERRA». Як і годиться, бал почався туром вальсу.

На завсідників чекав калейдоскоп вражень. Літтерріанці здійснили захоплюючий екскурс в реалії часів, коли писався роман «Майстер і Маргарита». Літературний конкурс «Галерея булгаковських героїв» допоміг виявити, хто найуважніше читав вічний роман Булгакова. Зацікавили всіх присутніх і припорошені містикою факти про екранізації «Майстра і Маргарити». «Дефіле Маргарит» переконливо довело – у кожній жінці живе відьма. Для всіх бажаючих запрошені хореографи провели веселий майстер-клас з призабутого чарльстону і свінгу.

Поринути у цю неповторну атмосферу можна за посиланням https://youtu.be/KgBmv3yNy54.

Останній день Тижня завершився «КінгоЧитаннями». В межах клубу «КолоКниги» у читальній залі книгозбірні зібралися поціновувачі таланту «Короля жахів» – Стівена Кінга. На фанатів жанру чекала добірка книг «Лавка нічних жахіть». У дружній атмосфері за чашкою гарячого чаю та смаколиками відбулося жваве обговорення творчості Стівена Кінга. Учасники ділилися враженнями від прочитаних книг і зачитували уривки, які їх особливо вразили.

КінгоЧитання 1

КінгоЧитання 2

КінгоЧитання 3

Насичений подіями Тиждень молодіжної книги завершився, більш детально познайомитися з цікавинками можна на сайті бібліотеки http://unalib.ks.ua.

Але не забувайте, що зараз у тренді розум, інтелектуальність та начитаність. Тому читайте і насолоджуйтеся улюбленими книжками!

Юлія Майстренко, член молодіжної секції УБА, завідувач сектору соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова.