Menu

project UBA

Кавові книги

Кава – це такий продукт, який користується попитом протягом усього року, але саме взимку філіжанка гарячого ароматного напою стає обов’язковою частиною дня. Ми починаємо день з чорної кави, яка бадьорить, в обід смакуємо латте з молочною пінкою, а ввечері під гарну книгу обираємо між кавою з тертим шоколадом і пухким, як сніг, маршмеллоу. Доречі, каву з лікером чи коньяком теж ніхто не відміняв.

Ці книги схожі на ваш улюблений напій – вони терпкі, зігріваючі, налаштовують на різні думки. Пропонуємо добірку книжок в яких кава – невід’ємна частина сюжету.

«Теплі історії до кави» Надійки Гербіш

1

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра.

Надійка Гербіш (Шевченко) — закохана жінка, вперта мандрівниця, письменниця й перекладачка, трохи фотографиня і трохи — кавова чарівниця. Живе в затишному будинку, вікна якого виходять на старовинний Збаразький замок, разом зі своєю родиною. Викладає «Історію світової літератури» й стверджує, що книжки та кава будуть навіть у Раю.

«Кавова книга» - Фрай Макс

2

Ніхто ніколи не видавав збірника оповідань про каву, тим більше з авторськими рецептами приготування цього напою. Автор це зробив, і тепер читачам доведеться після читання книги ще й готувати каву за його рецептами та з задоволенням його смакувати.

Всі книги Макса Фрая можна сміливо записувати в «кавові». Герої творів автора священнодіють над приготуванням напою, в «Казках старого Вільнюса» кава є одним з головних персонажів. В «Кавовій книзі» Макс виступає, як укладач збірника, це розповіді різних авторів про улюблений напій, справжній рай для гурманів. Доречі, великий плюс цієї книги – в незвичайних рецептах приготування напою. Наприклад кава по-програмістськи, або Дахозносячий рецепт, користуватися яким можна тільки в екстрених випадках, наприклад, коли потрібно усю ніч не спати!

«Занимательная еспрессология» Христини Спрингер. 

3

Сімнадцятирічна Джейн Тернер працює баристою в кав’ярні Wired Joe’s. Вона таємно закохана в Уілла, симпатичного студента, якій частенько приходить випити кави. Джейн давно веде «еспрессологічний» щоденник. В якому з дивовижною точністю співставляє характери клієнтів з кавовими напоями, які вони замовляють. І Уілл, якщо вірити кавовій психології, взагалі не підходить їй. Коли про зошит і кавопсихологічному таланті міс Тернер дізнаються сторонні, еспрессологія виходить на новий рівень. Завдяки Джейн сотні одиноких сердець зігріє кохання, але її саму чекає ще немало труднощів.

Цю книгу краще читати в кав’ярні, коли в тексті ви натрапите на горіховий латте зі смаком ірисок чи карамельний маккіто і фраппе з полуницею та вершками, то неодмінно захочеться щось із цього скуштувати.

«Щасливі люди читають книжки та п’ють каву» - -книга від Аньес Мартен-Люган.

4

Роман зі щасливим кінцем. Успіх був на його стороні з першої хвилини. Тридцятирічна француженка Аньес Мартен-Люган виклала його в інтернет на сайті Amazon.fr. Через декілька днів він став лідером продаж і дуже швидко викликав інтерес паризького видавництва «Мішель Лафон». З моменту виходу книги у 2013 році читацький інтерес до неї невпинно зростає, права на переклад книг придбало 18 країн. Книга, яка стала світовим бестселером зовсім не про книги, каву чи навіть щастя, хоча все це там є. У книзі історія життя Діани, яка втратила свою сім’ю і намагається знайти для свого життя новий сенс. Цю книгу хочеться читати з чашкою кави в руці і розмірковувати про власне життя.

«Ти его не знаешь» Мішель Річмонд

5

Чудовий детектив з яскравим кавовим присмаком. Молода дівчина Еллі не може змиритися з нерозгаданим вбивством сестри. Ця таємниця не полишає її у спокої, навіть в робочих відряжденнях. А Еллі якраз займається закупівлею екзотичних сортів кави. Одного разу в маленькому поселенні Нікарагуа вона знаходить не тільки новий сорт кави, а і людину, що добре знала її сестру. Життя Еллі перевернулося вдруге, як і двадцять років тому, коли втратила сестру. Роман бадьорить, як гарна кава. Детективи такого високого рівня зустрічаються не щодня.

«На кофеїні. Корисна шкідлива звичка» Мюррей карпентер.

6

Зелений чай містить більше кофеїну, а Coca-Cola діє краще ніж Red Bull. Ці та інші факти для нас зібрав кавовий маніяк і за сумісництвом журналіст Мюррей Карпентер. Він проїхав увесь світ у пошуках правди про улюблений напій і написав про це книгу.

Аргументи «за» та «проти» вживання кави, розрахунок стандартної дози кофеїну в день і розповідь про те, що робить кава з нашим мозком та серцем. Всі самі цікаві фактам ви знайдете в одному місці.

«Як чашка за чашкою будувалась Starbucks»

7

Одного разу скуштувавши каву в Сієтлі, Шульц закохався раз і назавжди. Він покинув Нью-Йорк, покинув високооплачувану посаду заради романтики, яку він знайшов у Starbucks. Все його подальше життя було пов’язане з кавою. З 1982 року Говард працює в Starbucks, а з 1986 є її власником.

В книзі є всі факти для того, щоб скласти власне враження про компанію. Це розповідь від першої особи Говарда Шульца, що стала генеральним директором Starbucks в 1987 році. Історія людини, яка надихається італійською традицією пити каву зранку і ділитися останніми новинами. Особиста книга про створення комерційно успішного продукту.

«Темниці кави різних країн, або Кавові подорожі по планеті» Сергій Ремінний

8

Сергій Ремінний – відомий у колі професіоналів кавовий експерт, успішний бізнесмен, людина, думці якої з приводи культури кави варто довіряти беззастережно. «Таємниці кави різних країн» - його розповідь про подорожі в 33 країни, в кожній з них свої традиції, що зав’язані на традиції вживання улюбленого напою. Безліч фотографій та атмосфера смаку.

В книзі читачів очікують яскраві розповіді про каву з міста народження Будди і про кавове дерево, на якому росте картопля, про каву з марихуаною і медом проти болю у шлунку, про кавову церемонію з крокодилами і туземцями, розповідь про каву «по-російськи» і те, як гейша ощасливила автора.

Кава завжди була приводом для того аби поговорити, зустрітися з дорогими людьми. Тепер вона стане гарним приводом, щоб читати! Читати з задоволенням, з філіжанкою кави в руці та терпким ароматом у повітрі…