Menu

project UBA

Бібліотекарям довіряють!

Працівниками бібліотеки зі штату Мен в Огасті (США) було проведено цікаве дослідження. В опитуванні взяли участь 400 представників різних демографічних груп.

Для проведення експерименту учасникам було запропоновано список з 22 професіями. Метою цього дослідження було визначення сприйманої надійності бібліотекарів у порівнянні з іншими професіями і оцінка сприйняття бібліотекарів представниками різних демографічних груп.

І та, 78% респондентів оцінили надійність бібліотекарів як «дуже високу» чи «високу». Лише одна професія випередила бібліотекарів за кількістю найвищих оцінок – санітари (81% учасників опитування). На третьому місці опинилися фармацевти (74% респондентів), четверте місце посіли лікарі (68% респондентів), на п'ятому і шостому місцях шкільні вчителі і офіцери поліції (59% опитаних), на сьомому місці священики (54% респондентів).
Серед найменш надійних професій виявилися брокери (9%), лобісти (4%), рекламодавці і члени Конгресу (3%), продавці машин і телемаркетологи (2%).

Очевидно, що такий високий рівень довіри не виник на рівному місті, колеги, які працювали задовго до нас формували його поступово. Своїм рівнем знань та ерудиції бібліотекарі закладали міцний фундамент, на якому ми можемо будувати подальшу роботу з нашими користувачами. Для того, щоб підтримувати такий високий рівень і надалі потрібно займатися самовдосконаленням постійно, безперервно навчатися новому, використовувати нові формі роботи з користувачами та своїм позитивним настроєм заохочувати людей відвідувати біблотеки.